piątek, 4 maja 2018

wejście

 jest OK o tyle, że przykanalik powinien mieć większą średnicę, typowo daje się 160mm, szare pvc zamiast pomarańczowego to osobny (choć nie mniej ważny) temat.no to jak już będzie owinięty kablem grzewczym (moim zdaniem wystarczy separator substancji ropopochodnych    puścić na dole wzdłuż rury) to koniecznie trzeba ocieplić tą szarą pianką (albo czymś lepszym) żeby kabel nie grzał gruntu tylko rurę.Instalacje chciałbym rozprowadzić w podłodze poddasza (planowana wylewka ma mieć grubość 16cm), więc chyba kanały prostokątne byłby optymalne?
Mam wątpliwości, co do kanałów w łazienkach, czy można je zrobić tak aby nie przenosiły zapachów? Jakieś regulowane anemostaty przeustnice blokujace przepływ powietrza w drugą stronę, filtry inne cuda?
Ewentualnie wyprowadzić anemostaty nisko przed wejściem do tych pomieszczeń, co może również wspomóc wentylację grawitacyjną tych pomieszczeń i jednocześnie ogrzewać je trochę (uchylenie drzwi)mi się wydawało że stelaż np. duofix można zamontować zarówno w ściance działowej jak i do murowanej, zresztą instrukcja montażu mego geberita zawiera w sobie kilka opcji montażu, opcji dla tego samego stelaża...Geberit ma (w uproszczeniu) stelaże "klasyczne" które można też montować w zabudowie g-k z ogólnie dostępnych profili i stelaże do zabudowy g-k opartej na ich własnym systemie profili - nazywa się to GIS.
Proszę o wszelkie porady i sugestię
A czym one się różnią? Zwróć uwagę, że praktycznie przykręcenie stelaża, to odbywa się do podłogi. A tak chyba oba rodzaje się montuje. Reszta to jedynie skręcenie ze sobą profilu alu i stelaża jakimiś śrubami do metalu. ale może się nie znam
Wydaje mi się, że każdy stelaż tak można zamontować. Ja tak mam stelaż "Delfin" w łazience. Instalator również Grohe chciał tak wstawiać w kibelku.
System ma stanowić ogrzewanie budynku w jesienne dni i ewentualne dogrzewanie zimą.
Budynek wykonany z porothermu 30cm + planowane ocieplenie 12cm styro.
Dach wełna 15cm między krokwie + 10 cm
a ja w sumie to się dziwie ze to się tak będzie trzymać tej ściany działowej, nawet jeśli profile będą te grubsze i mocniejsze. czy taka ściana nie będzie pracować powodując pęknięcia na łączeniach płyt ?
Tych, którzy mają DGP proszę o informację jaki jest orientacyjny koszt wykonania takiej instalacji oraz namiary na sprawdzoną firme

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz